De Logos naderen
Christine Gruwez publiceerde, naast haar boeken, artikelen in verschillende tijdschriften en andere publicaties, in binnen- en buitenland. In deze bundel heeft samensteller Kees Veenman een aantal artikelen samengebracht (waarvan enkele niet eerder gepubliceerd zijn) die samen een indrukwekkend beeld geven van de brede inhoudelijke thematiek waarin Christine thuis is. Zo vindt u in deze bundel teksten over o.m. de Griekse mysteriën, de heilige graal, de rozenkruisers, Jezus van Nazareth, de zeven woorden aan het kruis, vrijheid in het denken.
(paperback, 245p)
In de laatste bijdrage van deze bundel artikelen zoekt Christine Gruwez naar de vrijheid in het denken. Ze doet dat op basis van Aristoteles, Averroës, Thomas van Aquino en Rudolf Steiner. Het gaat om de vraag hoe het denken christelijk kan worden.
Christine Gruwez komt tot de bevinding dat een element
van het christelijke in het denken wel eens daar zou kunnen beginnen waar het bescheidenheid wordt.
Vanuit het perspectief van dit laatste artikel kunnen de eerdere artikelen, waarin elementen uit het esoterische christendom worden uitgediept, gezien worden in het licht van diezelfde zoektocht. Of het nu over Paulus gaat, over de engel, over Jezus of over de Graal, in elke tekst weet de auteur die extra dimensie te beroeren.
De artikelen in deze bundel kunnen afzonderlijk worden gelezen, maar samensteller Kees Veenman heeft ze zo geordend dat er ook een opbouw en progressie in te vinden is. Ten aanzien van haar boeken Meditaties over onmacht en De wonde en het recht op kwetsbaarheid vormt dit boek een uitermate waardevolle aanvulling om de denkwereld van Christine Gruwez te doorgronden.
info van de uitgever
Nearchus | Adventum, 2026
ISBN 9789083633480
€ 25,00 Webwinkel »